Co ujmują rankingi fotelików samochodowych?

Motoryzacja

Written by:

Odpowiedzialni rodzice zawsze przewożą swoje dziecko w specjalnie do tego celu stworzonym foteliku samochodowym. Dostępne obecnie foteliki dla dzieci dość istotnie się między sobą różnią. W związku z tym podjęcie decyzji, jaki fotelik kupić może nie być takie proste. Na szczęście dostępne są liczne rankingi fotelików dla dzieci, które skutecznie pomagają w podjęciu decyzji. Pojawia się jednak pytanie, co ujmują. Spróbujemy odpowiedzieć.

Grupy wagowe

Dobrze przygotowany ranking fotelików samochodowych ujmuje przede wszystkim grupy wagowe. Trzeba bowiem pamiętać, że każdy fotelik samochodowy można zaliczyć do jednej z grup wagowych. Te zaliczane do grupy 0 to foteliki przeznaczone dla dzieci o najniższej masie ciała, a więc tej, która nie przekracza dziesięciu kilogramów. Te kwalifikowane do ostatniej, czyli III grupy, to foteliki dla dzieci, których masa ciała waha się od dwudziestu dwóch do trzydziestu sześciu kilogramów.

Homologacja

Ranking fotelików dla dzieci powinien również ujmować to, czy foteliki posiadają homologację ECE. W zasadzie każdy fotelik znajdujący się w sprzedaży powinien ją posiadać. Należy jednak podkreślić, że wystarczy, jeśli fotelik spełni absolutnie minimalne wymagania. Posiadanie fotelika wcale nie musi więc iść w parze z bezpieczeństwem na najwyższym poziomie.

Wymienione elementy to oczywiście nie wszystko, co może zawierać ranking fotelików dziecięcych. Jeśli kogoś interesuje ranking fotelików dla dzieci, chce się w tym temacie dowiedzieć nieco więcej, odsyłamy do naszego innego artykułu na ten temat.