E urlopy: nowoczesne rozwiązanie do działów HR

Dla firm

Written by:

Powszechny dostęp do internetu zmienił wiele aspektów naszego życia. Coraz więcej spraw załatwiamy drogą online. Od pewnego czasu nawet wnioski o urlop pracownicy mogą składać drogą elektroniczną. Coraz więcej firm decyduje się na zakup i zainstalowanie programu, który umożliwia składanie elektronicznych wniosków urlopowych. Rozwiązanie to bardzo szybko zaczęto nazywać e urlopy.

E urlopy: jaką korzyść przynosi?

Aplikacja e urlopy jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Zaletą programu e urlopy jest to, że sprawdza się on w każdej firmie. Rozwiązanie to pozwala w prosty sposób kontrolować plany urlopowe nie tylko w małych, ale także w średnich i dużych firmach. Program skonstruowano w taki sposób, aby pracownicy firmy mogli składać elektroniczne wnioski urlopowe, które następnie zostaną przekazane do zaakceptowania przez przełożonego. Wszystko przebiega wyjątkowo sprawnie i szybko. Zadowoleni są zarówno składający wnioski o urlop pracownicy, jak i działy HR, które mogą pracować o wiele sprawniej.

Jakie wnioski udostępnia program?

Kodeks pracy przewiduje różne rodzaje urlopów dla osób, które są zatrudnione na umowie o pracę. System uwzględnia więc każdy z nich. Pracownicy mogą składać za pośrednictwem aplikacji nie tylko wniosek o urlop wypoczynkowy, ale również o okolicznościowy, macierzyński, rodzicielski. W systemie można złożyć również wniosek o urlop na żądanie czy urlop bezpłatny.

Wdrożenie programu e urlopy wymaga dostępu do internetu.