Gdzie leczyć niepłodność?

Dziecko

Written by:

Płodność zaczyna być jednym z najważniejszych tematów XXI wieku. Jednym z kamieni milowych rozwoju społeczeństwa w XX wieku było kontrolowanie płodności, co oznaczało przede wszystkim jej ograniczanie. Dzisiaj coraz częściej spotykamy się z odwrotnym problemem, ponieważ osoby, które chcą mieć dzieci, nie radzą sobie z ich naturalnym poczęciem. Na szczęście leczenie niepłodności jest możliwe.

Pomoc lekarza specjalisty

Jeśli para stara się o dziecko przez kilka miesięcy i starania te są bezowocne, pomóc powinna klinika leczenia niepłodności Poznań. Taka klinika leczenia niepłodności Warszawa wcale nie jest strasznym miejscem. Jest to po prostu specjalistyczny gabinet lekarza, w którym mężczyzna i kobieta zostaną poddani ogólnym badaniom medycznym, których celem jest ustalenie ich ogólnego stanu zdrowia.

Bardzo często jest bowiem tak, że u jednego lub u obojga pacjentów działa jakiś proces chorobowy, który nie został wcześniej odkryty i który powoduje zaburzenia płodności. W takim przypadku klinika leczenia niepłodności Białystok może nawet skierować pacjentów do innego lekarza specjalisty w celu usunięcia tego problemu i po sprawie. Nie zawsze jest to jednak takie łatwe.

Niska jakość nasienia

Coraz częściej podstawowym problemem par jest niska jakość nasienia, przez co szanse poczęcia są bardzo niskie. W takim wypadku konieczne jest dokonanie zapłodnienia pozaustrojowego, w ramach którego pobierane są gamety od rodziców i łączy się je w zygotę poza ich organizmami. Nie brzmi to specjalnie romantycznie, ale za to jest bardzo skuteczne, ponieważ jeśli nie ma innych problemów zdrowotnych, ta technika jest bardzo skuteczna i bezpieczna, a do tego wcale nie taka droga.