Jak działa wykrywacz tlenku węgla i dlaczego trzeba go mieć?

Handel

Written by:

Czujnik tlenku węgla, znany też jako czujnik czadu to urządzenie służące do monitorowania pomieszczeń, sprawdzając czy nie pojawił się w nich tlenek węgla. Jest to gaz bezwonny i bezbarwny, a jednak o silnych właściwościach toksycznych, dlatego jest trujący dla człowieka. Jak się przed nim bronić? Przyda się właśnie wykrywacz czadu, który poinformuje o jego obecności, dzięki czemu będzie można podjąć w porę odpowiednie działania. 

Jak działa detektor czadu?

Czujka czadu jest bardzo prosta w montażu, a przy tym chroni przed zatruciem tlenkiem węgla. Jego obecność w pomieszczeniu można stwierdzić tylko przy pomocy takiego specjalistycznego urządzenia. Czujnik tlenku węgla ma wysoką czułość, zatem wykryje nawet niewielkie ilości tlenku węgla w powietrzu. Wówczas włączy się alarm, który ostrzeże domowników. Są i takie czujniki, które można połączyć z systemem ostrzegania o włamaniu. 

Światowy producent czujników czadu

Ei Electronics to lider rynku w wykrywaniu pożarów i gazu. Ta międzynarodowa, irlandzka firma, ceniona jest w wielu krajach i produkuje wysokiej jakości czujniki do wykrywania pożaru oraz tlenku węgla. Każda czujka tlenku węgla tej firmy odznacza się solidną, skuteczną pracą, przez co klienci którzy ją zakupili mogą spać spokojniej, czując się bezpieczniej.

Każdy z alarmów testowany jest wielokrotnie i w wielu punktach, dzięki czemu można mieć pewność, że spełnia wszystkie standardy i rzeczywiście ochroni domowników na wypadek ulatniania czadu. Czujki czadu mogą znaleźć zastosowanie w domach prywatnych, ale i w przedsiębiorstwach, w przyczepach kempingowych czy na statkach. Wykrywacz tlenku węgla to urządzenie, które po prostu trzeba mieć, jeśli chce się lepiej zadbać o siebie i rodzinę.