Jaka powinna być odzież dziecięca dla niemowląt?

Dziecko

Written by:

Rodzice wciąż zadają sobie pytanie: ładne czy praktyczne? Odzież dla dzieci to produkt, który nie tylko powinien spełniać wymagania rodziców pod względem jakości i estetyki wykonania, ale przede wszystkim być w pełni bezpieczny dla małego użytkownika. Na szczęście odzież dziecięca dla najmłodszych oferowana przez godne polecenia sklepy internetowe spełnia oba te warunki.

Odzież dziecięca dla niemowlaka – jaki materiał wybrać?

Kompletując wyprawkę dla nowego członka rodziny, przyszli rodzice mogą czuć się trochę zagubieni. Na rynku dostępne są body, śpioszki, pajacyki, piżamki i inne ubrania dla chłopców i dziewczynek wykonane z różnych materiałów. Jakie z nich będą najlepsze dla maluszka? Na pewno bawełna. Wykonana z ponad 90% bawełny odzież dziecięca nie podrażni delikatnej skóry i dobrze dopasuje się do ciała. Materiał ten przepuszcza powietrze, a to minimalizuje ryzyko uczuleń i odparzeń. Wybierając ubrania dla chłopców i dziewczynek, szczególnie tych najmłodszych, unikaj sztucznych włókien – wiskozy, nylonu i poliestru.

Jak wybrać rozmiar odzieży niemowlęcej dziewczęcej i chłopięcej ?

Jeśli robisz zakupy w sklepie internetowym, zawsze sprawdź tabelę rozmiarów, dostępną pod konkretnym produktem. Pamiętaj, że wielkości odzieży dziecięcej – mogą różnić się w zależności od producenta. Poniższa tabela obrazuje umownie przyjęte rozmiary odzieży chłopięcej i dziewczęcej w zależności od wieku dziecka:

miesiąc życia rozmiar
0-1 56
1-3 62
3-6 68
6-12 74
12-18 80
18-24 86
24-36 92

Maluszki rosną zaskakująco szybko. dlatego w większości sklepów internetowych odzież dziecięca podlega darmowej wymianie.