Kilka informacji o Piątkowie

Nieruchomości

Written by:

W północnej części Poznania położona jest dzielnica Piątkowo. W granicach stolicy Wielkopolski Piątkowo znajduje się od 1973 roku. Jaka była wcześniejsza historia Piątkowa?

Początki i późniejsza historia popularnej dzielnicy Poznania

Co warto wiedzieć o Piątkowie? Dzielnica ta powstała na terenach zajmowanych dawniej przez wieś o tej samej nazwie. Historia Piątkowa zaczęła się jednak o wiele wcześniej. Pierwsza pisemna wzmianka o Piątkowie pochodzi z 1253 roku i znajduje się w dokumencie lokacyjnym Poznania. Oznacza to, że historia Piątkowa jest naprawdę bardzo długa. Do 1822 roku Piątkowo należało do sióstr dominikanek. Po kasacie klasztoru w Piątkowie rozpoczęła się bardzo silna akcja kolonizacyjna. Piątkowo stało się wówczas wsią niemiecką. W polskie ręce Piątkowo trafiło ponownie dopiero po I wojnie światowej.

Piątkowo ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom

Przez wiele lat Piątkowo było typową sypialnią, panował w nim klimat blokowiska. Obecnie jednak dzielnica nabiera zupełnie innego charakteru. Jest jedną z bardziej pożądanych lokalizacji. Osoby, które mieszkają w niej od niedawna, pytają co robić na Piątkowie? Oferta rozrywek na Piątkowie jest naprawdę bardzo bogata. Ci, którzy nie wiedzą, co robić na Piątkowie może skorzystają z naszych podpowiedzi.

Na Piątkowie działa multipleks i kilka mniejszych kin, są baseny i liczne lokale gastronomiczne. Znajdujący się na Piątkowie Fort Va to uważany jest za bardzo ciekawe miejsce w Poznaniu. Fort można zwiedzać. Piątkowo jest dzielnicą idealną dla rodzin z dziećmi i seniorów.