Niepłodność bywa łatwo uleczalna

Dziecko

Written by:

U niewielkiej części par nigdy nie uda się doprowadzić do zapłodnienia i rozwinięcia się ciąży do momentu urodzenia się zdrowego dziecka. W ich przypadku leczenie niepłodności nie ma szans na powodzenie, ponieważ partner nie jest w stanie wyprodukować plemników, kobieta nie posiada komórek jajowych, u kobiety doszło do poważnych wad układu rodnego lub któryś z partnerów jest dotknięty poważnymi problemami genetycznymi. Takie sytuacje są jednak stosunkowo rzadkie i najczęściej, chociaż może to brzmieć niewiarygodnie, problemy z płodnością są stosunkowo łatwe do usunięcia.

Nie trzeba panikować

Zapłodnienie to skomplikowany proces. Późniejszy rozwój zarodka jest jeszcze bardziej złożony. Zazwyczaj, kiedy odwiedzana jest klinika leczenia niepłodności Poznań, zaniepokojone pary są przekonane, że jest to proces banalnie prosty i się dziwią, że u nich się od razu nie udaje. W końcu panuje przekonanie, że bardzo łatwo o przypadkową ciążę, a kiedy nie udaje się ciąża planowana, trzeba bić na alarm.

Sprawdzona klinika leczenia niepłodności

Każda klinika leczenia niepłodności Warszawa zawsze będzie przypominać, że kilka tygodni prób to jeszcze żaden problem, a nawet kilka miesięcy może być normalne. Dopiero po takim czasie można się realnie martwić.

Wiele problemów jest trywialnych, ponieważ na problemy z płodnością wpływa maja dieta, tryb życia, stres i podobne czynniki. Niekiedy pomaga nawet zmiana nawyków żywieniowych lub podanie suplementów. Czasami oczywiście problem jest znacznie poważniejszy, ale współczesna nauka jest w stanie zaoferować naprawdę skuteczne leczenie niepłodności i większość typowych problemów nie stanowi dzisiaj przeszkody dla dokonania zapłodnienia i urodzenia zdrowego dziecka.