Opisy produktów w sklepach internetowych – co powinny w sobie zawierać?

Usługi

Written by:

W dzisiejszych czasach kluczową kwestią, która może skłonić klienta do zakupów w danym sklepie internetowym, jest zawarcie profesjonalnych opisów produktów. Co powinien zawierać dobry opis i czego powinno się unikać, aby osiągnąć zamierzony cel?

Pomimo, że kilkanaście lat temu do tego typu zabiegów z zakresu SEO, czyli użycia słów kluczowych oraz optymalizowania treści pod kątem przeglądarek, nie przywiązywano większej wagi, to obecnie content marketing staje się niezbędny do osiągnięcia sukcesu w internecie. Niemal każdy niezdecydowany klient swoje internetowe zakupy rozpoczyna od wyszukiwarki internetowej. Tego typu opisy przede wszystkim pozwalają na pozycjonowanie witryny, dzięki czemu dany produkt i sklep będzie pojawiał się w pierwszej kolejności w wynikach wyszukiwania na podstawie zawartych w nich odpowiednio dostosowanych fraz.

Profesjonalne opisy produktów w pigułce

Podstawą tego typu opisów jest przede wszystkim przedstawienie zalet i korzyści, płynących z zakupu danego produktu. Oczywiście nie należy przesadzać z superlatywami, ponieważ tekst traci wtedy na autentyczności. Powinien także dobrze współgrać z samą marką. Oprócz zawarcia wytycznych od klienta, osoba tworząca tego typu content musi dopasować swój styl i sposób pisania do charakteru danej firmy czy produktu. Do stworzenia właściwych opisów produktów niezbędna jest też poprawność językowa, zawierająca się w ortografii i interpunkcji.

Przy tworzeniu opisów produktów przede wszystkim należy pamiętać o wyważeniu kwestii pozycjonowania i zawartych treści merytorycznych. Sama zawartość nie pozwoli na odpowiednie i długofalowe umiejscowienie tekstu w wynikach wyszukiwarek. Optymalizowanie treści polega na zawarciu fraz kluczowych, które odnoszą się do zagadnienia i są najbardziej dla niego charakterystyczne. Opis powinien być również unikalny i nie kopiowany z innych źródeł, ponieważ w takim przypadku algorytmy Google oznacza go jako zduplikowany content. Dodatkowo powinien zawierać wyznaczoną przez zleceniodawcę liczbę znaków, odpowiadać na potencjalne pytania klientów, a także zostać sformatowany w taki sposób, aby przyciągał do siebie czytelników samą formą wizualną.

Content marketing gwarancją sukcesu marki

Dla przedsiębiorców i osób prywatnych, które poszukują profesjonalnych usług z zakresu copywritingu, najlepszym wyborem będzie zwrócenie się z ofertą do agencji content marketingu. Zajmują się one na co dzień tego typu zleceniami i posiadają kadrę pracowników, wykształconych pod kątem SEO i pisania tekstów reklamowych. Będą oni gwarancją odpowiednio skonstruowanych opisów i innych treści, które pozwolą na rozwój danego sklepu internetowego.