Wiertarki wielowrzecionowe i ich zastosowanie

Usługi

Written by:

Wiertarki wielowrzecionowe mają wielorakie zastosowanie w przemyśle, głównie stosuje się je w zakładzie stolarskim. To dzięki nim można wykonywać odpowiedniej wielkości otwory pod półki, do montażu korpusów czy do montowania skrzyń, ramek i innych elementów drewnianych.

Aby taka wiertarka wielowrzecionowa działa w sposób prawidłowy, musi być do niej zamontowana głowica wielowrzecionowa, która jest odpowiedzialna za wykonywanie całej pracy wiertarskiej. W zakładzie stolarskim liczy się precyzja i fachowość, dlatego wiertarka i głowica wiertarska musi być w odpowiedni sposób zamontowana oraz ustawiona, aby prawidłowo wykonywała swoją pracę.

Wyreguluj i ustaw maszynę w pozycji roboczej

Jak już wspomnieliśmy, najważniejsze jest wyregulowanie i ustawienie maszyny w pozycji roboczej, im lepiej ustawimy maszyny, tym łatwiej będzie nam wykonywać otwory w drewnie. Posiadając wiertarkę do drewna, powinniśmy także kupić odpowiedniej jakości i wielkości głowice wiertarskie wielowrzecionowe, to dzięki nim możemy w sposób wygodny i profesjonalny wykonywać otwory, a następnie montować ze sobą poszczególne elementy drewniane. Każda głowica wiertarska powinna być tak zbudowana, aby był do niej łatwy dostęp, albowiem należy ją stale smarować i konserwować w sposób właściwy.

Jak ustawić głowicę na wiertarce?

Każda wiertarka wyposażona jest w głowice wiertarskie do drewna, które muszą być ustawione w sposób właściwy, a można je ustawić ręcznie bądź pneumatycznie. Jeżeli decydujemy się na ręczne ustawienie głowicy, powinniśmy zwrócić uwagę, w jaki sposób blokowana jest głowica w konkretnej pozycji, chodzi tutaj o uzyskanie powtarzalności ustawienia. Taka wiertarka może być wyposażona w inne elementy i urządzenia ułatwiające obróbkę, warto zainwestować elektronarzędzie z jak największą ilością dodatkowych elementów.