Wszystkie zalety franczyzy

Dla firm

Written by:

Jedną z najważniejszych cech franczyzy jest ograniczenie ryzyka przedsiębiorczości. Według statystyk 85% wszystkich nowo powstałych przedsiębiorstw zaprzestaje działalności w ciągu pierwszych pięciu lat, a w przypadku firm bazujących na franczyzie ten wskaźnik wynosi ledwie 14%. Jest to szczególnie istotne, jeśli twoim celem jest franczyza szkoła językowa dla dzieci, gdyż ten rodzaj działalności edukacyjnej jest szczególnie trudny dla osób początkujących.

Tradycyjne zalety franchisingu

Prowadzenie szkoły językowej wymaga dużych umiejętności. Szkoła językowa franczyza to szybki start, umiejętność pracy pod znaną nazwą, gotowa nisza, gotowa klientela.

Franczyza edukacyjna to dostęp do opracowanych i przetestowanych metod biznesowych, a także możliwość bycia częścią strategii reklamowej i marketingowej na poziomie federalnym. Franczyza oznacza systematyczną pomoc franczyzodawcy. Dobrze rozwinięty system dostosowywania się do innowacji i ulepszeń oraz pomoc w wyborze lokalizacji i ocenie wyników biznesowych.

Inne zalety franczyzy

Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw we franczyzie wzmacnia ogólną kulturę przedsiębiorczości. Upraszcza wdrażanie innowacyjnych technologii. Tworzy kompleksowy system praktycznych szkoleń z przedsiębiorczości bez tworzenia specjalnych struktur i programów szkoleniowych. Franczyza jest też korzystna dla gospodarki ogółem.

Zwiększa przejrzystość biznesu i pobór podatków, promuje rozwój regionów i tworzy nowe miejsca pracy. To też rozwój trzeciego sektora i poprawa poziomu życia i wiedzy ekonomicznej ludności.