Zakładając salon kosmetyczny

Uroda

Written by:

Moda na zdrowy tryb życia i poprawianie swojej urody dotarła także do Polski i zaowocowała hurtowym powstawaniem salonów, w których każda pani może zadbać o swoją skórę czy zrobić makijaż. Efektem tego trendu jest fakt, że coraz więcej pań zastanawia się, czy salon kosmetyczny to dobry interes.

Lokal i pracownicy

Musimy mieć świadomość, że salon kosmetyczny oznacza na początku jego działalności, spore wydatki. Przede wszystkim każdy salon kosmetyczny musi mieć miejsce prowadzenia działalności. Nie może być to nasze mieszkanie prywatne, bo gabinet kosmetyczny musi spełniać kryteria, które określa sanepid.

Oznacza, to, że nawet jeśli znajdziemy dobre miejsce w centrum miasta na gabinet kosmetyczny, to i tak będziemy zmuszeni ponieść koszty, związane z jego dostosowaniem się do wymogów prawa. Kolejnym kosztem są pracownicy. Gabinet kosmetyczny musi działać od godziny dziewiątej do dziewiętnastej, a także być otwarty w soboty, być może w niedziele. Oznacza to, że musimy zatrudnić pracowników na dwie, a nawet trzy zmiany.

Usługi

Kiedy już znajdziemy miejsce na naszą działalność, to trzeba jeszcze określić wachlarz usług, które będziemy mogli zaoferować klientkom. Przede wszystkim jest to makijaż okolicznościowy oraz makijaż permanentny. Oprócz tego musimy naszym klientkom zagwarantować zabiegi manicure oraz pedicure.

Przyda się w ofercie zabieg usuwania nadmiernego owłosienia, depilacji woskiem, oczyszczania twarzy, a nawet strzyżenie włosów. Jeśli w naszym lokalu jest wystarczająco dużo miejsca, to warto zastanowić się nad umieszczeniem tam solarium.