Jaką urnę do pochówku wybrać?

Usługi

Written by:

Jednymi z wielu elementów, które niezbędne są przy organizowaniu ceremonii pogrzebowej, są urny pogrzebowe. Wybór tego typu produktów jest jednak dość spory – jak zatem wybrać tę najbardziej odpowiednią?

Urna pogrzebowa – jaką wybrać?

Zorganizowanie ceremonii pogrzebowej jest bardzo trudnym zadaniem. Osoba, która musi tego dokonać, staje bowiem nie tylko przed koniecznością pożegnania się z bliską osobą; musi także odpowiadać za wiele różnych spraw. W przypadku zrezygnowania z tradycyjnego żegnania zmarłej osoby, która zakłada złożenie do grobu trumny z ciałem, alternatywą jest spopielenie zwłok. W takiej sytuacji konieczne będzie wybranie odpowiedniej do pochówku urny. Tego typu przedmioty różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane.

Urny pogrzebowe – materiał wykonania

Materiały, z których wykonuje się urny, różnią się przede wszystkim wytrzymałością. Najbardziej solidne są urny metalowe, które tworzy się z wysokiej jakości stali bądź mosiądzu. W ten sposób wykonane urny są bardzo trwałe, a przy tym dość lekkie. Podobną solidność w wykonaniu wykazują urny kamienne, które tworzy się z granitu lub onyksu. Korzyścią wyboru takich urn jest również fakt, że prezentują się one bardzo elegancko.

Często wybiera się także urny pogrzebowe drewniane. Mogą one przybierać różne oryginalne formy i kształty, a ich finalny wygląd zależy wyłącznie od indywidualnej wizji zamawiającego. Są dość ciężkie, ale odznaczają się także dużą wytrzymałością. Urna na proch drewniana tworzona jest zazwyczaj z buku, sosny lub dębu, które są następnie lakierowane, co nadaje im stylowego wyglądu.

Najbardziej estetyczne są urny ceramiczne. Można je bowiem swobodnie ozdabiać, dzięki czemu będą one prezentowały się niezwykle oryginalnie. Urny ceramiczne dostępne są w wielu różnych wariantach kolorystycznych.

Ostatnim rodzajem są urny kompozytowe, które do złudzenia przypominają naturalnie występujący kamień. Tworzy się je ze sztucznych materiałów, dzięki czemu element ten jest dostępny w bardzo przystępnych cenach.

Wybór urn jest na tyle szeroki, że klienci mogą z łatwością znaleźć tę najbardziej odpowiednią do danej ceremonii. Jeżeli jednak rodzina decyduje się na nagrobki nowoczesne, z pewnością potrzebna będzie pomoc specjalisty. Kamieniarz Warszawa proponuje wyłącznie doskonale wyglądające nagrobki Warszawa, które może urozmaicić wybrana przez klienta rzeźba nagrobkowa. Warto przy tym podkreślić, że samodzielnie organizowanie ceremonii pogrzebowej – bez względu na jej styl, jest sporym wyzwaniem. Można jednak nieco uprościć sobie to zadanie i zgłosić się do naszej firmy. Ze swojej strony jesteśmy w stanie zaproponować kompleksową organizację różnego rodzaju ceremonii, a także zakupienie odpowiednich do niej elementów – w tym także urny pogrzebowej czy trumny. Korzystanie z naszych usług jest sporym udogodnieniem, z którego skorzystało już wielu klientów z całej Polski. Chętnie pomożemy każdemu klientowi w tak trudnym momencie, jakim jest konieczność pożegnania bliskiej osoby.