Nowa twarz samochodu

Motoryzacja

Written by:

Polerowanie samochodu to jedna z najczęściej wykonywanych czynności pielęgnacyjno-koserwacyjnych. Rozwiązanie to – wbrew pozorom – nie adresowane wyłącznie dla właścicieli aut, które zostały uszkodzone w wyniku zdarzeń drogowych, z usługi mogą także skorzystać właściciele samochodów, którzy zamierzają odświeżyć karoserię, nadając jej pierwotny wygląd i blask.

Odświeżanie karoserii

Polerowanie samochodu to zadanie, które wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, zarówno w postaci urządzeń, jak i końcówek oraz pasty polerskiej. Warto wiedzieć, że pasta polerska może mieć różny charakter, fakt ten dotyczy także nakładek – agresywne pasty oraz nakładki zapewniają głębokie usunięcie warstwy lakieru, aczkolwiek mogą spowodować także uszkodzenie karoserii, natomiast rozwiązania łagodne wymagają sporych nakładów czasowych, ponadto często nie docierają do głębszych warstw, co w praktyce może okazać, że efekt będzie nietrwały.

Samodzielne polerowanie samochodu to zadanie jak najbardziej wykonalne, nie mniej jednak wymaga odpowiednich umiejętności, wiedzy i doświadczenia, a nierzadko wymaga zastosowania różnych produktów polerujących.

Zdecydowanie korzystniejsze okazuje się w tym przypadku polerowanie lakieru wykonane przez fachowców, czyli firmę blacharsko-lakierniczą.

W tym momencie warto podkreślić, że profesjonalnie wykonana polerka lakieru samochodowego obejmuje zarówno usunięcie uszkodzeń zewnętrznych, jak i znajdujących się w głębszych warstwach, czego efektem, jest doskonale odświeżona, lśniąca karoseria.