Północne dzielnice Poznania: Piątkowo

Nieruchomości

Written by:

Jedną z dzielnic położonych na północy Poznania jest Piątkowo. To dzielnica, w której z chęcią zamieszkałoby wielu mieszkańców stolicy Wielkopolski i okolicznych miejscowości. Co warto wiedzieć o Piątkowie?

Piątkowo: jak zaczęła się historia tej dzielnicy?

Co warto wiedzieć o Piątkowie? Jest to pytanie, które zadają osoby, które niedawno przybyły do Poznania i dowiedziały się, że dzielnica ta pod względem kupna mieszkania jest wyjątkowo atrakcyjna. Historia Piątkowa jako dzielnicy Poznania zaczęła się zaczęła się w latach 70. XX wieku, gdy na terenach zajmowanych przez wieś Piątkowo zaczęto budować pierwsze osiedla mieszkaniowe.

Tak naprawdę jednak historia piątkowa jest znacznie dłuższe. Pierwsze pisemne wzmianki o wsi Piątkowo pochodzą z drugiej połowy XIII wieku. Od XIX wieku historia Piątkowa związana była z kolonistami niemieckimi. Piątkowo było wzorcową wsią niemiecką. Niemieccy koloniści opuścili wieś dopiero po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Współczesne oblicze Piątkowa

Ciekawe miejsca w Poznaniu to między innymi położony właśnie na Piątkowie Fort Va. Stanowi on część Twierdzy Poznań i jest udostępniony dla turystów. Co warto wiedzieć o Piątkowie? Piątkowo jest dzielnicą, która ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Co robić na Piątkowie? Z Piątkowa prowadzi żółty szlak turystyczny do rezerwatu przyrody Meteoryt Murasku. Na tych, którzy nie wiedzą co robić na Piątkowie czekają także liczne lokale gastronomiczne i kawiarnie. Osobom, które nie wiedzą co robić na Piątkowie podpowiadamy: można wybrać się do kina.