Certyfikaty 14001 ISO dla firm

Dla firm

Written by:

W obecnych czasach świadomość ekologiczna jest znacznie większa niż kiedyś i wciąż rośnie. Już nie tylko we własnych domach, ale też w firmach coraz bardziej staramy się ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko. Pomagają w tym różne ustalane odgórnie przepisy i normy, takie jak np. ISO 14001.

Co to jest norma 14001 ISO?

Norma ISO 14001, czyli system zarządzania środowiskowego, postała, aby ułatwić organizacjom funkcjonowanie w sposób, który będzie jak najmniej wpływać na środowisko, minimalizować szkodliwe skutki działalności i efektywnie wykorzystywać dostępne zasoby. Wchodzące w jego skład zasady są opracowane w taki sposób, aby mogły być zastosowane w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości, zakresu działań, branży, strategii czy warunków, społecznych, kulturalnych lub geograficznych. 

Certyfikat 14001 ISO dla firm

Certyfikat ISO 14001 to potwierdzenie, że dane przedsiębiorstwo stosuje stawiane przez normę wymogi. Warto go zdobyć, ponieważ przynosi firmie szereg korzyści – nie tylko ułatwia takie prowadzenie działalności, które jest bezpieczne i jak najmniej szkodliwe dla środowiska, ale też poprawia efektywność zużywania surowców, co prowadzi do oszczędności. Co więcej, posiadanie takiego certyfikatu często pozytywnie wpływa na zaufanie klientów i poprawia pozycję wśród konkurencji. 

Więcej informacji o pn en iso 14001 oraz o tym, jak zdobyć certyfikat, można znaleźć na stronie: https://www.pcbc.gov.pl/pl/uslugi/certyfikacja-systemow-zarzadzania/pn-en-iso-14001.