Co można znaleźć w wozie do transmisji?

Usługi

Written by:

Realizacja na żywo transmisji z meczu, manifestacji czy spotkania wyborczego możliwa jest dopiero wówczas, gdy posiadamy wóz do transmisji. W naszym kraju pierwsze wozy transmisyjne pojawiły się w latach sześćdziesiątych XX wieku. Te, które używane są dzisiaj to bardzo wyspecjalizowane samochody, które wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia. Z ich wykorzystaniem można realizować transmisje na najwyższym poziomie. Zobaczmy, co znajduje się we wnętrzu wozu transmisyjnego.

Miejsce nie tylko na sprzęt

Wysokiej klasy wóz do transmisji zapewnia miejsce na wszystko, co w takim wozie musi się znaleźć. W związku z tym jest to samochód naprawdę duży. Dobry wóz transmisyjny to urządzenia, które niezbędne są do tego, aby transmisja mogła zostać zrealizowana. Trzeba jednak pamiętać, że w wozie transmisyjnym muszą również zmieścić się osoby, które te urządzenia obsługują. Jednocześnie nie można zapomnieć o zapewnieniu im komfortu. Dlatego wozy transmisyjne wyposażone są w systemy klimatyzacji oraz ogrzewania. Dzięki temu pracownicy mogą w pełni skoncentrować się na pracy bez względu na to, czy realizują transmisję w lecie, czy w zimie, kiedy na dworze panują duże mrozy.

Potrzebne stanowiska pracy

Wozy transmisyjne to odpowiednio przygotowane stanowiska realizatora wizji, operatora grafiki, operatora EVS, wydawcy i operatora streamingu. Jeśli temat wozów transmisyjnych wzbudził Twoje zainteresowanie, zachęcamy do lektury naszego innego artykułu, w którym również mówimy o wozach transmisyjnych.