Makijaż ślubny

Uroda

Written by:

Makijaż ślubny to delikatny temat. Musi spełnić szereg warunków, żeby był prawdziwą ozdobą panny młodej i nie przysporzył jej problemów w czasie ceremonii ani podczas wielogodzinnego wesela. Nie warto robić go samej, to wyjątkowy dzień i dobry salon kosmetyczny, w którym i tak zapewne będziemy upinać włosy to dobry wybór.

Wielka próba

Ślubny makijaż musi zdobić. Dlatego renomowany gabinet kosmetyczny zaproponuje nam próbę generalną. Skorzystajmy z tego, nie chodzi tylko o to, żeby makijaż na pewno nam się podobał i współgrał z suknią, fryzurą i kwiatami, ale przede wszystkim, żeby żaden z użytych kosmetyków nas nie uczulał.

Dlaczego warto wybrać salon kosmetyczny?

Oczywiście makijaż ślubny można wykonać w domu. Jednak dobry gabinet kosmetyczny dysponuje większą ilością kosmetyków, a w przypadku makijażu, który ma wytrzymać długą noc weselną, kluczowe są perfekcyjne bazy. Salon kosmetyczny często współpracuje z profesjonalną wizażystką, która nie tylko wykona odpowiedni makijaż, ale też skoryguje mankamenty urody, a uwypukli jej atuty. Salon kosmetyczny to także gwarancja odpowiedzialności za nasz wygląd.

Jeśli wybierzemy gabinet kosmetyczny mamy też możliwość skorzystania z dodatkowych zabiegów, które mogą okazać się konieczne, na przykład doklejenia dodatkowych włosków rzęs lub zabiegu henny na brwi. Makijaż ślubny rządzi się podobnymi zasadami co ten do sesji fotograficznych. Twarz powinna być zmatowiona, a wszystkie niedoskonałości jak przebarwienia czy cienie pod oczami ukryte przy pomocy odpowiednich korektorów.