Piątkowo: popularna poznańska dzielnica

Nieruchomości

Written by:

Piątkowo to jedna z bardziej lubianych poznańskich dzielnic. Historia Piątkowa nie jest może zbyt imponująca, ale nie jest to też dzielnica najmłodsza. Co warto wiedzieć o Piątkowie? Co robić na Piątkowie? Poznajmy tą dzielnicę bliżej.

Jak to się zaczęło

Początkowo Piątkowo było wsią znajdującą się nieopodal Poznania. Dopiero w roku 1972 zostało włączone do granic miasta. I to właśnie w latach siedemdziesiątych rozpoczęła się historia Piątkowa jako poznańskiej dzielnicy. Dzisiaj każdy, kto chce poznać ciekawe miejsce w Poznaniu, powinien pamiętać właśnie o Piątkowie. Dzielnica składa się z różnych osiedli mieszkaniowych, między innymi osiedla Stefana Batorego oraz Zygmunta Starego. Dzielnica jest świetnie skomunikowana z innymi rejonami miasta. Jest to jedna z tych poznańskich dzielnic, w których żyje się najlepiej.

Co robić na Piątkowie?

Co warto wiedzieć o Piątkowie? Z pewnością to, że jest to dzielnica, która nudzić się nie pozwoli. Na jej terenie znajduje się wiele terenów zielonych, które idealnie nadają się na spacery. Place zabaw sprawiają, że Piątkowo jest miejscem idealnym dla rodzin z dziećmi. Do tego dochodzą parki rozrywki dla dzieci, kluby i restauracje. Co robić na Piątkowie? udać się na obiad bądź kolację do restauracji serwującej dania kuchni chińskiej, japońskiej bądź indonezyjskiej.

Jeśli chodzi o ciekawe miejsce w Poznaniu, Piątkowo bez wątpienia musi znaleźć się na liście. Piątkowo to obecnie jedna z najlepszych do życia poznańskich dzielnic. Każdy będzie czuł się tu naprawdę dobrze.